náhled

Skautská stezka a zkouška

Stezka a zkouška jsou možnosti, jak zjistit, co umíš a zvládáš, a jak se zlepšit v tom, co ti ještě úplně nejde.

!!! Nevíš si rady s úkolem? Zeptej se vedoucích nebo rodičů. Např. s úkolem informace ti rád poradí Zkrat, s historií zase Bobeš a s uzly Kdesi. !!!

Skautská stezka je soubor základních dovedností a znalostí. Některé jsou pro tebe lehké a budeš je mít splněné za chvíli, některé už splněné máš, některé zaberou trochu víc času.

Skautská zkouška je utažské rozšíření ke skautské stezce. Abys ji splnil, musíš splnit všechny úkoly ve zkoušce + některé úkoly ze stezky. Některým úkolům se budeme věnovat na schůzkách, takže je dobré nosit si stezku s sebou.

Kdo všechno mi může podepsat splněný úkol?

Splněné úkoly si nejdřív musíš podepsat sám. Potom by ti je měl podepsat svěděk, kterému o nich povíš, nebo který tě viděl, jak je plníš. Svědek může být kdokoli. Na závěr úkol podepisuje vedoucí. 

!!! Vedoucí ale nutně u splnění nemusí být. Řadu úkolů si tak můžeš splnit doma, nebo o poledňáku na táboře. Vedoucí ti pak úkol už jen podepíše.

Co když jsem stezku se zkouškou ztratil?

Stezku i oddílové rozšíření si můžeš stáhnout z odkazů v textu. Stezku jde taky koupit v JUNshopu za 61 Kč. 

Tabulka plnění stezky a zkoušky

Vyplň si do tabulky, které úkoly máš splněné. Kdybys ji pak někdy ztratil, budeš vědět, které si můžeš v nové stezce odškrtnout a které ještě ne. Tabulka ti zároveň se spodním řádku ukáže, jak daleko jsi s plněním.

Junák - český skaut, 7. středisko BLANÍK Praha 4 

Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27 
Číslo jednotky: 114.07

kontakt na vedení oddílu:    

utahove@skaut.cz   
Powered by nPress ~ administrace