náhled

Velikonoční úkol

Velikonoční schůzku jsme měli na Velký pátek. To je pro křesťany důležitý svátek, protože křesťané věří, že Bůh má člověka tak rád, že pro něj o Velikonocích umřel na kříži. Že se Bůh obětoval pro člověka.

Když člověk někomu pomáhá, něco pro někoho dělá, tak taky něco obětuje. Když pomáhám mámě s nádobím, tak mě to stojí čas a námahu. Když dám kamarádovi svou svačinu, tak pak mám hlad. Když je někdo smutný, tak to dá práci ho potěšit. Ale zase pak má člověk radost, že udělal něco dobrého.

Pomáhat lidem je jedna z povinností skauta, máme to ve skautském slibu a v zákoně. Tak jsme si řekli, že tyhle Velikonoce oslavíme tím, že uděláme někomu radost. Třeba tím, že někomu něco dáte, někomu pomůžete, s někým si něco zahrajeme. Pokud úkol nestihnete o Velikonocích, nevadí. Splnit se dá kdykoli.

Tenhle úkol je taky příprava na skautský slib. Napište, co vás jeho splnění stálo a co na tom bylo naopak dobrý. Pomoc druhému nás často stojí čas, námahu, peníze... Dobré na ní je, že někoho rozesměje, usnadní mu práci, ten člověk se pak třeba necítí sám. Napište si to do úkolu 26 ve stezce. Na schůzce příští pátek si řekneme, co kdo udělal.

Junák, 7. středisko BLANÍK Praha 4 

Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4

IČO: 604 469 27 
Číslo jednotky: 114.07

kontakt na vedení oddílu:    

utahove@skaut.cz   
Powered by nPress ~ administrace